26.10.2012 15:05
Поділитися

«Інший футбол». Як зірки футболу приховують свої заробітки?

«Інший футбол». Як зірки футболу приховують свої заробітки?

Для українців вже давно не є секретом астрономічна зарплатня футболістів Прем’єр-ліги. Однак у футбольних кулуарах подейкують, що запорукою таких статків є уникнення від сплати податків. «Інший футбол» дізнався, що в тому правда, а що домисли. 

Так вже склалося, що в Європі гроші, що їх має отримувати футболіст за контрактом, та суми, які він зрештою отримує, дуже різняться. Наприклад, з переходом до «ПСЖ» одного з найкращих футболістів сьогодення та нещодавнього гостя України Златана Ібрагімовича, його зарплатня зросла до 14 млн. євро на рік. Проте це лише номінально: відповідно до нової фіскальної політики французького уряду, прибутковий податок для мільйонерів тепер становить аж 75%.

− Можливо, 75 це трохи забагато, − зізнається Златан, − та все ж податки я сплачував у всіх країнах, де раніше виступав, тому для мене тут нічого дивного немає.

За кордоном клуби ще не навчилися гратися із законодавством – усі без винятку футболісти своїми податками займаються власноруч. Це свого часу на власному досвіді відчув навіть уславлений теоретик «Іншого футболу» Олег Саленко: під час виступів у «Рейнджерсі» прописана у контракті сума аж на 40% відрізнялася від тієї, яку він отримував на руки.

До теми: «Інший футбол». Скільки коштує «Динамо»?

Проте статки гравців у нас в Україні − суцільне нетто. Чимало легіонерів сунуть на наші терени передусім саме за чистою зарплатнею. «Динамо», «Шахтар», «Дніпро», «Металіст», «Карпати» самі платять податки за своїх гравців − так прописано в контрактах.

Чому українським клубам вигідно платити податки за своїх футболістів, та як їм вдається оминати податкові пороги – дивіться у сюжеті нижче.

Нові скандальні розслідування українського футболу – вже наступної неділі у програмі «Інший футбол» на каналі ICTV!

26.10.2012 15:05

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору
    ВГОРУ